КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

DSC_1576       DSC_1210

DSC_1224  вболівальниці

DSC_1234 судді: п. О. Полісвят,  п. В. Приступа, п. Галина Кравчук, п. В. Павлюк

DSC_1237 Конкурс на найвитривалішого танцюриста

DSC_1255Хто надує найбільшу кульку?

DSC_1267Хто найсильніший?

DSC_1277Дівчата вболівають за однокласників

DSC_1316

DSC_1352

DSC_1508

DSC_1515

DSC_1546

DSC_1563

 

DSC_1633

DSC_1679

DSC_1706
Дарія Склярик
Козацькому роду нема переводу
Субота 08.06.2013 для учнів 2, 3, 4 та 5-го класів школи українознавства імені Cв. Марії при лондонському Відділі СУБ була особливою. На них чекали справжні козацькі забави – змагання в силі, спритності, витримці… Кожен клас – це окремий курінь, на чолі з отаманом. Таке в школі проводиться вперше. Хлопці готувалися до змагань, а дівчата збиралися з силами, щоб активно їх підримати духом. Ініціатором цього заходу була вчителька 5-го класу п. Галина Березовська . Допомогали їй Христина Березовська та вчителі 2,3,4-го класів п. Н. Панас, І. Гузарська, С. Олеськів .
Зал українського клубу нагадує майдан на Січі, де проводили свої розваги козаки. Крісла розміщені лише під стінами, а весь цетр вільний для проведення змагань. До залу бадьоро заходять безвусі козаки 2-го і 3-го класів( куренів «Соколята» – отаман Марк Качмар і «Берегиня» – отаман Олександр Кукурудз) та «вусаті» 4-класники куреня «Чайка» – отаман Ростик Рудевич. Свято зі сцени ведуть чарівні 5-ти класниці, змаганнями в залі керує п.Г. Березовська.У складі журі – директор школи п О.Полісвят, Голова лондонського СУБ п.В.Павлюк та члени БК п. Г.Лащик, п.В Приступа.
Козацькі забави вдалися на славу. Всі учні, батьки та гості були переповнені духом тих подій, що відбувалися. Здавалося вони разом з козаками бігали на руках, при підтримці за ноги; передавали листа, стрибали з м’ячем між ногами, в мішках, ходили навприсядки; танцювали, надували кульки, їли яблуко та цукерку, кусаючи їх просто з тарілки, наповненої вівсяним толокном і тримаючи руки за спиною. Разом з отаманами малювали на дошці із зав’язаними очима козака. А чого вартував показ чудового українського вбрання на сцені, котре продемонстрували красуні 5-го класу, при великій підтримці іхніх матусь та професійних моделей ( за що організатори дійства їм дуже вдячні). Кожний вид змагання і показу вбрання супроводжувався відповідним музичним супроводом з аудіо запису, над чим дуже старанно попрацювали Галина та Христина Березовські (це є дуже важливим прикладом ролі Жінки-Берегині для наслідування чудової співпраці двох поколінь – мами і дочки; це є живим прикладом того, як треба передавати з покоління в покоління любов, шану та повагу до рідного – слова, культури, традицій). Цікаво відтворили козацькі будні у сценці «Запис в козаки» учні 4-го клосу, у веселому танці – третьокласники. Від 2-го класу Максим Богданович, разом з вчителькою музики п. Ярославою Швед, зіграв на піаніно «Їхав козак за Дунай» , а Софійка Склярик розказала вірша, котрого написала до свята її бабуся, ще й рухами дерев’яних ложок відтворила як «…Козаченьки, козаки, Йшли в походи залюбки, Невольників визволяли, Та й додому повертали…»
Переможці змагань «вісаті» козаки куреня «Чайка» отримали по булаві. Дісталась булава і отаманам інших куренів. Хоча насправді перемогла позитивна енергія дійства, радість і щастя, котрі випромінювали очі кожного присутнього на святі. Кожна команда отримала по великій корибці цукерок. Після чого всі дружно побігли до великого казана, з якого парувала запашна кулеша з бриндзою та шкварками. Ласували смачнною кулешею всі і ділилися спогадами про рідний дім, та про відважних козаків котрі «…Їли кашу залюбки, Із шаблями танцювали, Рідну землю захищали.»

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s